Blog > Komentarze do wpisu
SEMI-ELITARNA REZYDENCJA

 

 

Kupując penthouse w Elite Garbary Residence, do Twojej dyspozycji oddajemy jacuzzi, spa i lounge, w pobliskim parku w starym korycie Warty potrenujesz pilates, w trakcie przerwy na lunch posilisz się sushi lub wasabi, by wieczorem ruszyć na prawdziwy staromiejski clubbing. Skontaktuj się z naszym accountem! - tak mogłaby brzmieć reklama kamienicy na poznańskich Garbarach. Tak brzmiały prawdziwe teksty reklamowe:

"Elite Garbary Residence to ekskluzywny projekt mieszkaniowy usytuowany w samym centrum Poznania, zaledwie 200 m od Starego Rynku. Taka lokalizacja zobowiązała inwestora, konsorcjum firm A.K.M.M.K Development i HMG do stworzenia wyjątkowej oprawy architektonicznej tego miejsca." (www.muratorplus.pl)

"Inwestor zapowiada, że tak luksusowego kompleksu usługowo-mieszkaniowego w Poznaniu jeszcze nie było. Elite Garbary Residence to 6 kondygnacji, 101 apartamentów z klimatyzacją, spa, jaccuzi, siłownią czy lounge." (www.epoznan.pl)

"Projket Elite Garbary Residence wyznacza nowy standard w urbanistyce ekskluzywnego budownictwa mieszkaniowego. Począwszy od precyzyjnego zaplanowania budynku, poprzez każdy, nawet najmniejszy szczegół pozwala pokazać różnicę pomiedzy zwykłą budowlą a dziełem posiadającym wartość ponadczasową. Nie szczędziliśmy wysiłku, by zdobyć najbardziej wyszukane materiały, produkty i detale wykończeniowe, tak aby przy ich pomocy uzyskać unikatowy rezultat końcowy. Elewację pokryją przeplatające się ze sobą kamień, szkło i aluminium." (elitegarbary.pl)

A tak wygląda porównanie planów z rzeczywistością. Ten luksus jakby skromniejszy niż na wizualizacjach, kamień miesza się raczej z kojarzącym się ze "zwykłymi budowlami" tynkiem, a "ręcznie kutych elementów wykończeniowych" mających zapewnić "wartość ponadczasową"  po prostu nie ma:

 

 

Bardziej wymagający mogliby być również zawiedzeni brakiem takiego widoku z lotu ptaka na ratusz, ale - na usprawiedliwienie dewelopera - jest kryzys:

 

 

Widok powinien być raczej mniej więcej taki:

 

Wizualizacje od dewelopera, nowe zdjęcia ze skyscrapercity.com

 

czwartek, 03 lutego 2011, less_more

Polecane wpisy

Komentarze
2011/02/04 22:27:02
Widuje go codziennie i mówcie co chcecie, ale mi sie on podoba. Nie obłozyli go calego piaskowcem bo im sie pieniądze skończyły podobno. Ale widać że ktoś miał pomysł a nie postawił troche ścian i nakrył dachem ;)
-
2011/02/04 22:49:02
Cytat z forum skyscrapercity:
"Na pewno lepiej, że ten budynek tam jest niż gdyby go nie było, a było tam to co było wcześniej." :-)
Tak naprawdę to budynek obleci mimo wszystko, bardziej razi mnie to wciskanie luksusu (czy luxusu, jak jest na stronie Elite Garbary Residence).
-
2011/02/05 17:09:12
a ja nawet nie zauważylam tego luksusu na Garbarach... to gdzieś przy Saperskiej?
-
2011/02/05 22:57:36
Miedzy Mostową a Szyperską sobie on stoi. Jest raczej dosc duzy wiec trudno go nie widzieć :)