Kategorie: Wszystkie | ARCHITEKTURA | DESIGN | GRAFIKA
RSS
niedziela, 26 lutego 2012
ZABYTKOWA STACJA BENZYNOWA

 

Cywilizowane kraje, takie jak Kanada, w przeciwieństwie do swojego wielkiego południowego sąsiada dbają o własne dziedzictwo kulturowe. Kiedy stacja benzynowa projektu Miesa Van der Rohe na Nun's Island w Montrealu przestała spełniać swoją funkcję (może dzięki temu, że również w przeciwieństwie do USA bardziej się tam dba o zrównoważoną komunikację), nie poszła pod kilof, jak budynki Franka LLoyda Wrighta czy Waltera Gropiusa w USA, a została technicznie unowocześniona i przystosowana do nowej funkcji domu kultury dla młodzieży i seniorów. Projekt przebudowy powstał w biurze architektonicznym FABG.

 czwartek, 16 lutego 2012
DOBRY PRODUKT W DOBRYM OPAKOWANIU

 

 

Jak już kiedyś pisałem, mam słabość do dobrych płyt w ładnych pudełkach, a do tej pory polscy artyści hiphopowi raczej nie rozpieszczali mnie pod tym względem. Album Łony i Webbera to kawał niezłej muzyki i niesztampowych tekstów, więc tym bardziej mi miło, że Konrad Wullert ze studia ArtVaders postarał się o godną, minimalistyczną oprawę graficzną, która zadecydowała o tym, że płytę kupiłem i cieszę się nią.

 

 

http://sumsumo.blogspot.com/

Tagi: grafika
22:43, less_more , GRAFIKA
Link Komentarze (3) »
FORUM DLA MIŁOŚNIKÓW KARTY ATEŃSKIEJ

 

 

Niestrudzony komentator wielu moich postów, James Beckerson, założył właśnie nowe forum dotyczące modernizmu. Zostałem dziś piątym zarejestrowanym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że serwis szybko się rozrośnie do rozmiarów co najmniej skyscrapercity.com i stanie się wrzącym tyglem myśli o tym martwym utopijnym prądzie architektoniczno-urbanistyczno-estetycznym. Zapraszam!

http://www.modernizm.fora.pl/

sobota, 04 lutego 2012
EPISTOLOGRAFIKA

 

Listownik czy też papeteria mógłaby się wydawać drukiem czysto utylitarnym, którego jedynym zadaniem jest obramowanie innego tekstu i dostarczenie informacji o adresie nadawcy. Nic bardziej mylnego - nie spodziewałbym się, że z zainteresowaniem obejrzę cały blog prezentujący pół tysiąca listowników z różnych czasów:

www.letterheady.com/

 

Stephen King, 1982

 

Wytwórnia Factory Records, 1980

 

The Laboratory of Thomas A. Edison, 1923

 

Zespół Sly and the Family Stone, 1970

 

Stacia, tancerka występująca z zespołem Hawkwind, 1973

 

The B.F. Cummings Company, firma zajmująca się perforowaniem, 1914

 

The Ethyl Color & Chemical Company

 

PixelFlix, firma zajmująca się produkcją filmową, 2009

 

Playboy, 1955

 

Roy Lichtenstein, 1971

 

Saul Bass, 1988

 

Frank LLoyd Wright, 1939

 

Marvel Comics, 1982

 

Marylin Monroe, 1958

 

Michael Jackson

 

Muppets, Inc., 1963

 

Ben Chapman, aktor grający potwora w "Potworze z Czarnej Laguny", 1981

 

Bruce Lee, 1968

 

Charles Schulz, 1966

 

Enzo Ferrari, 1974

 

Andy Warhol

 

Bauhaus, 1927

piątek, 03 lutego 2012
AUTOPORTRET Z ROWERAMI 

 

Jeszcze do temperatury -5 stopni trzymałem się roweru, jednak obecne kilkunastostopniowe mrozy zmusiły mnie do mam nadzieję chwilowego porzucenia mojego pojazdu. Z tej tęsknoty narysowałem powyższy obrazek. To ja i moja żona na naszych rowerach.