Kategorie: Wszystkie | ARCHITEKTURA | DESIGN | GRAFIKA
RSS
niedziela, 30 grudnia 2012
VINTAGE LUGGAGE STICKERS

 

 

Pod koniec lat sześćdziesiątych, w czasach, kiedy nie można było obejrzeć połowy miast świata na streetview, a żeby sprawdzić, co jest stolicą Senegalu, trzeba było zdjąć z półki encyklopedię, mój ojciec wysyłał listy do hoteli na całym świecie, żeby na odsyłanych przez nie reklamówkach zobaczyć kawałek świata. Hotele wysyłały pocztówki, foldery i naklejki na walizkę. Jeszcze dla mnie, kiedy byłem dzieciakiem, kolorowe materiały były oknem na dalekie kraje, a hotele w stylu międzynarodowym z modernistycznie wyposażonymi restauracjami symbolem wielkiego świata. Będąc w święta u rodziców postanowiłem zdigitalizować kolekcję walizkowych naklejek, bo wiele z nich to naprawdę fajne projekty. Poniżej próbka naklejek, wszystkie można zobaczyć tutaj, na świeżo założonym blogu:

vintageluggagestickers.tumblr.com 

 poniedziałek, 24 grudnia 2012
WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

Wszystkim zaglądającym tutaj życzę spokojnych i wesołych świąt!

sobota, 22 grudnia 2012
XX

 

 

The xx zebrali sporo nagród za swoją muzykę, ode mnie należy im się jeszcze jedna - za design płyt. Minimalistyczna grafika idealnie współgra z muzycznym minimalizmem zespołu, a jego konsekwencja tak muzyczna, jak i estetyczna godna jest szacunku.

Nowy album, "Coexist", to biały digipack z wyciętym iksem, poprzez który widać fragment wydrukowanego na okładce książeczki opalizującego zdjęcia autorstwa Davida Evansa, przedstawiającego mieszankę wody i benzyny - co ma być wizualizacją tytułu płyty. Obie książeczki mają taki sam układ abstrakcyjnych zdjęć i tekstów złożonych futurą, także wszystkie inne elementy na pudełku i płycie znajdują się dokładnie w tych samych miejscach i są swoim negatywowym odbiciem. Niestety pierwszy album, który jest w moim posiadaniu, ma plastikowe pudełko - reedycja została wydana już w identyczny sposób jak "Coexist", w digipacku i wyciętym iksem; muszą tworzyć jeszcze ładniejszy zestaw. Za wygląd obu albumów odpowiedzialni są The xx i Phil Lee. 

 

czwartek, 06 grudnia 2012
NIE ŻYJE OSCAR NIEMEYER

  

Prawie 105 lat życia, kilkaset projektów i stolica kraju wybudowana według własnej wizji - Niemeyer chyba mógł umierać z poczuciem spełnionego życia. Poniżej zdjęcia Marcela Gautherota z czasów budowy Brasilii. 

  niedziela, 02 grudnia 2012
DUŃSKI BANK NARODOWY

 

(c) seier + seier


Jak wiadomo, modernistyczni architekci miewali kontrowersyjne pomysły. Do takich należy posadowienie głównej siedziby Banku Narodowego w Kopenhadze wśród starej zabudowy w sąsiedztwie Zamku Królewskiego Christiansborg. Biurowiec zaprojektowany przez Arne Jacobsena zajął miejsce wyburzonego dziewiętnastowiecznego kwartału i jego minimalistyczne, kamienno-szklane fasady, tak jak i rozmiary budynku, mogą się w tym kontekście nie podobać. Ale za to monumentalny hol z niekonwencjonalną klatką schodową robi niesamowite wrażenie:

 

(c) Danmarsk Nationalbank


(c) Danmarsk Nationalbank

 

(c) Danmarsk Nationalbank

 

(c) Danmarsk Nationalbank

 (c) seier + seier


(c) seier + seier

 

 

http://eng.archinform.net/projekte/9188.htm


(c) Danmarsk Nationalbank