Kategorie: Wszystkie | ARCHITEKTURA | DESIGN | GRAFIKA
RSS
poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W KOŃCU I TAK WSZYSCY BĘDĄ NA FACEBOOKU

 

Jakoś nigdy nie mogłem przekonać się do takiej formy komunikacji, jaką oferują portale społecznościowe, ale w końcu nie bez obaw doszedłem do wniosku, że muszę spróbować. Zapraszam na mojego facebooka, na którym nie ma póki co zbyt wiele, ale będzie pojawiało się więcej (o ile rozkminię, jak to działa :-)

https://www.facebook.com/pages/Lessmore/251601334985399

15:18, less_more
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 kwietnia 2013
THE BEST OF MODERN POZNAŃ

 

 

Takie dwanaście budynków subiektywnie wybrałem i oczekując na wiosnę, poświęciłem długie wieczory, żeby je narysować. 

Patrząc na to zestawienie, chyba wbrew pozorom z architekturą modernistyczną w Poznaniu nie jest źle - postawione obok siebie obiekty są bardzo różnorodne, a niektóre kształty mają całkiem finezyjne.  

 

piątek, 12 kwietnia 2013
II EDYCJA NAGRODY ARCHITEKTONICZNEJ "POLITYKI"

 

 

W tym roku po raz drugi miałem przyjemność nominowania realizacji do nagrody architektonicznej "Polityki", której finał odbędzie się w czerwcu. Nie ukrywam, że jest to dla mnie sporym wyróżnieniem jako osoby tylko hobbystycznie zajmującej się architekturą. Pod uwagę brane są obiekty architektoniczne, rozwiązania urbanistyczne i sztuka w przestrzeni publicznej. W zeszłym roku udało mi się nominować trzy realizacje, które weszły do finałowej piątki, co chyba oznacza, że nie mam najgorszego gustu. W tym roku zdecydowałem się zgłosić bydgoską Marinę (która moim zdaniem jako budynek użyteczności publicznej i element prowadzonej od wielu lat rewitalizacji na niespotykaną w Polsce skalę śródmiejskiego terenu, ma największe szanse na zwycięstwo), modernizację Okrąglaka, biurowce Jet Office i Pixel (trzy budynki z Poznania, i wcale nie chodzi o lokalny patriotyzm, bo w zeszłym roku miasto, w którym mieszkam nie dało mi zbyt dużego pola do promowania miejskiej architektury) oraz wolsztyński Fala Park.

Temu ostatniemu budynkowi szczególnie kibicuję, bo jest naprawdę fajny, a co najważniejsze, powstał w małym mieście (14 tys. mieszkańców) i jest chlubnym wyjątkiem od reguły, że na prowincji buduje się słabo, nijako, nieestetycznie i wstecznie. Chciałbym, żeby to centrum sportowo-rekreacyjne zdobyło nagrodę i pokazało, że w niewielkim polskim mieście można budować na takim poziomie, jak na przykład w słynącej z dobrej architektury Holandii. 

Budynek powstał w pracowni PL.architekci

 

Wszystkie zdjęcia (c) Bartosz Makowski

 

Całym sercem liczę na to, że zwycięzcą w przyszłorocznej edycji nagród "Polityki" będzie nowe skrzydło poznańskiej Biblioteki Raczyńskich, ale póki co, budynek jest jeszcze wykańczany:

 

(c) Carte @ skyscrapercity.com