Kategorie: Wszystkie | ARCHITEKTURA | DESIGN | GRAFIKA
RSS
środa, 26 października 2011
BETON

 

Ilustracje Adama Ruszkowskiego, z fajnym ciągiem przyczynowo-skutkowym :-)

 

 

http://www.flickr.com/photos/zarii/

Tagi: grafika
18:00, less_more , GRAFIKA
Link Komentarze (5) »
wtorek, 25 października 2011
JAPOŃSKIE ŻELAZKO

 

Trójkątne budynki zazwyczaj wyglądają efektownie, jednak ten dzięki niewielkim wymiarom, superostremu zakończeniu i prostych asymetrycznych fasadach podoba mi się szczególnie. Powstał w mieście Higashi-Ōmi w prefekturze Shiga według projektu Eastern Design Office, na niezagospodarowanej przez długi czas trójkątnej działce. Fasada utrzymana jest w odcieniach błękitu i wykończona kamieniem, betonem i szkłem. Na czterech piętrach usytuowano łącznie siedem mieszkań przystosowanych do wynajmu.

Dziwne jest tylko położenie budynku - w łączącej funkcje mieszkalne i przemysłowe dzielnicy Yōkaichi. Dla mnie najlepiej pasowałby do jakiejś gęstej kamienicznej zabudowy.

 

środa, 19 października 2011
RATAJE NA TAPECIE 

Na poznańskich Ratajach mieszka 90 tysięcy mieszkańców, czyli tyle, co w średniej wielkości mieście. Jestem ciekawy, na ile mieszkańcy identyfikują się ze swoją dzielnicą i czy lubią swoje osiedla. Dla tych, którzy są lokalnymi patriotami Rataj, przygotowałem tapetę - może ktoś będzie chciał pobrać, mimo, że są na niej bloki. Wzorowałem się na konkretnym osiedlu, ale ten zestaw bloków jest uniwersalny dla wielu osiedli :-)

 

 

Rozdzielczość 1024x768

Rozdzielczość 1280x800

Rozdzielczość 1280x960

Rozdzielczość 1366x768

Rozdzielczość 1600x900

Rozdzielczość 1600x1200

poniedziałek, 17 października 2011
BURROUGHS WELLCOME

 

Późny modernizm nie należy do najbardziej kochanych stylów architektonicznych, a jego surowa odmiana - brutalizm - mająca dzięki szczerej i nieregularnej fakturze betonu uczłowieczyć zdehumanizowane modernistyczne klocki, doczekała się szczerej nienawiści większości społeczeństwa (po części zasłużenie, po części nie). Jednak trzeba przyznać, że świeżo zbudowane brutalistyczne obiekty na monochromatycznych zdjęciach wyglądały często oszałamiająco (zdjęcia Joseph Molitor):

 

 

Futurystyczna główna siedziba firmy farmaceutycznej Burroughs Wellcome w Północnej Karolinie została zaprojektowana przez Paula Rudolpha i ukończona w 1972 roku. W połowie lat osiemdziesiątych kompleks doczekał się rozbudowy, a całość utrzymywana jest w doskonałym stanie, nikogo więc w oczy nie kłuje:

 

 

Niestety mój entuzjazm ostudziło nieco otoczenie biurowca:

http://virtualglobetrotting.com/map/burroughs-wellcome-headquarters-by-paul-rudolph/view/?service=1

 

piątek, 14 października 2011
NAJLEPSZE SKRZYŻOWANIE W MIEŚCIEFredry - Mielżyńskiego - Gwarna - 27 grudnia. Mój rysunek, illustrator + photoshop. Po kliknięciu powiększenie.